Pogumované a impregnované textílie

Textílie impregnujeme termoplastickými látkami buď na báze bezftalátového PVC alebo vodných disperzií. Namiesto impregnácie môžeme termoplastickú zmes naniesť na textílie jednostranne alebo obojstranne. Upravené textílie majú vylepšené vlastnosti, najmä vyššiu mechnickú odolnosť, odolnosť voči vode, škvrnám a opotrebeniu.

Termoplasty vo vodných disperziách sú biologicky odbúrateľné a používame ich najmä spolu s prírodnými textíliami, prípadne papierom.

Ak použijeme PVC, môžeme jednoducho upravovať požadované vlastnosti, najmä protišmykovosť – dosiahneme tzv. gumový efekt. Takto získaná termoplastická guma má v mnohých ohľadoch lepšie vlastnosti ako klasická guma vyrobená z kaučuku.

Impregnované, pogumované alebo natierané textílie sa používajú pri výrobe produktov, ktoré vyžadujú vysokú odolnolnosť a trvanlivosť, napr. dopravníkové pásy, priemyselné a bytové rohože, prikrývacie plachty, vonkajšie pútače, protišmykové podložky a podobne. Výber z našej produkcie si môžete pozrieť aj na našom e-shope, kde nájdete aj niektoré hotové výrobky ako napr. vstupné rohože. Ak hľadáte partnera na dlhodobú spoluprácu, alebo špeciálny produkt, pošlite nám prosím svoj dopyt.