6.00 bez DPH 7.20 s DPH

Modelársky plast Polyform

250g

Polyform je biologicky odbúrateľný a opakovateľne použiteľný plast, ktorý môžete tvarovať rukami, obrábať nástrojmi a aj liať do foriem. Iné obchodné názvy sú InstaMorph, Plastimake, Shapelock, Protoplastic, Polymorph a ďalšie. Teplota tavenia je iba 62 stupňov Celzia. Po vytvrdnutí má výborné mechanické vlastnosti podobné nylonu. Ide o netoxický a ekologický materiál, vhodný pre školákov aj profesionálov. Plast možno nespočetnekrát roztaviť a znovu nechať stvrdnúť. Dodávame ako granulát.

Nie je na sklade

Modelovateľný plast Polyform

Polyform je biologicky odbúrateľný a opakovateľne použiteľný plast, ktorý môžete tvarovať rukami, obrábať nástrojmi a aj liať do foriem. Iné obchodné názvy sú InstaMorph, Plastimake, Shapelock, Protoplastic, Polymorph a ďalšie.

Teplota tavenia je iba 62 stupňov Celzia. Po vytvrdnutí má výborné mechanické vlastnosti podobné nylonu. Ide o netoxický a ekologický materiál, vhodný pre školákov aj profesionálov. Plast možno nespočetnekrát roztaviť a znovu nechať stvrdnúť.

Ideálny materiál pre kutilov, opravy plastových predmetov, kostýmy, remeslá, prototypy a ďalšie. Základná surovina je biely granulát, v roztavenom stave je transparentný, pri tvrdnutí získava pôvodnú farbu.

V roztavenom stave sa prilepí takmer na čokoľvek. Odporúčame používať pri manipulácii kovové predmety. Ak sa ku kovu po vybratí z vody aj prilepí, po vytvrdnutí sa od kovu ľahko odlúpne.

Ako ho používať

Zohrejte ho

Vložte plast do horúcej, prípadne aj vriacej vody. Možné nahrievať aj v elektrickej rúre alebo teplovzdušnu pištoľou.

Pri cca 62°C sa modelársky plast premení na mäkkú a transparentnú želatínu.

Nechajte ho troška vychladnúť, aby ste s ním pohodlne mohli pracovať holými rukami.

Tvarujte ho

Tvarujte plast rukami, prípadne ho vložte do formy.

Nechajte vytvrdnúť

Ochladenie môže prebiehať pri bežnej teplote, alebo ho môžete urýchliť tým, že výrobok ponoríte do studenej vody. V priebehu pár sekúnd stvrdne.

Užite si výsledok práce!

Výrobky z modelárskeho plastu uchovávajte mimo sálavého tepla a vydrží vám dlhé roky. Ak nie ste celkom spokojný, alebo výrobok po čase splnil svoj účel, môžete ho roztaviť a vyrobiť z neho niečo iné.

Ďalšie informácie

Hmotnosť

250 g

There are no reviews yet.

Be the first to review “Modelársky plast POLYFORM”