Modelársky plast POLYFORM

Modelársky plast POLYFORM

15,0028,33 bez DPH

Opakovateľne roztaviteľný plast

Polyform je biologicky odbúrateľný a opakovateľne použiteľný plast, ktorý môžete tvarovať rukami, obrábať nástrojmi a aj liať do foriem. Iné obchodné názvy sú InstaMorph, Plastimake, Shapelock, Protoplastic, Polymorph a ďalšie. Teplota tavenia je iba 62 stupňov Celzia. Po vytvrdnutí má výborné mechanické vlastnosti podobné nylonu. Ide o netoxický a ekologický materiál, vhodný pre školákov aj profesionálov. Plast možno nespočetnekrát roztaviť a znovu nechať stvrdnúť. Dodávame ako granulát.

Balenie: 500 g, 1000 g

Vymazať
Katalógové číslo: - Kategórie: ,

Popis

Modelovateľný plast Polyform

Netoxický biologicky odbúrateľný opakovateľne použiteľný materiál je ideálny materiál pre rôzne remeslá a kutilov, opravy plastových predmetov, na výrobu kostýmov, prototypov a podobne. Základná surovina je biely granulát, v roztavenom stave je transparentný, pri tvrdnutí získava pôvodnú farbu. V roztavenom stave sa prilepí takmer na čokoľvek. Odporúčame používať pri manipulácii kovové predmety. Ak sa ku kovu po vybratí z vody aj prilepí, po vytvrdnutí sa od kovu ľahko odlúpne.


TECHNICKÉ VLASTNOSTI

Materiál: plast
Použitie: na opravy plastových predmetov, výrobu funkčných prototypov, umeleckých predmetov, kostýmov a podobne.
Teplota tavenia: 62 °C
Balenie: 500 g, 1000 g
Dodávaný ako granulát.


NÁVOD NA POUŽITIE

  • Zohrejte ho – vložte plast do horúcej, prípadne aj vriacej vody. Možné nahrievať aj v elektrickej rúre alebo teplovzdušnu pištoľou. Pri cca 62°C sa modelársky plast premení na mäkkú a transparentnú želatínu. Nechajte ho troška vychladnúť, aby ste s ním pohodlne mohli pracovať holými rukami.
  • Tvarujte ho – tvarujte plast rukami, prípadne ho vložte do formy.
  • Nechajte vytvrdnúť – ochladenie môže prebiehať pri bežnej teplote, alebo ho môžete urýchliť tým, že výrobok ponoríte do studenej vody. V priebehu pár sekúnd stvrdne.
  • Užite si výsledok práce!

Výrobky z modelárskeho plastu uchovávajte mimo sálavého tepla- vydržia tak dlhé roky. Ak nie ste celkom spokojný, alebo výrobok po čase splnil svoj účel, môžete ho roztaviť a vyrobiť z neho niečo iné.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Modelársky plast POLYFORM”