Tvarovateľný drevoplast POLYWOOD

Tvarovateľný drevoplast POLYWOOD

15,0028,33 bez DPH

Opakovateľne roztaviteľný drevoplast 

Biologicky odbúrateľný netoxický ekologický kompozitný materiál z rozložiteľných plastov a jemného dreveného plniva sa dá tvarovať rukami, obrábať nástrojmi a vtláčať do foriem. Má výborné mechanické vlastnosti – je pevný a pružný. Je vhodný pre školákov aj profesionálov, umelcov, kutilov, remeselníkov, modelárov na opravy plastových a drevených predmetov, výrobu funkčných prototypov, umeleckých predmetov, tmelenie drevených prasklín a podobne. Dá sa mnohokrát roztaviť a znovu nechať stvrdnúť.
Dá sa farbiť, moriť alebo použiť v pôvodnej farbe svetlohnedého dreva. Možnosť vytvárať zaujímavé farebné štruktúry pripomínajúce rôzne druhy dreva alebo kameňa.
Dodávaný v malých drevených peletkách, ktoré sa rýchlo roztavia.

Balenie: 500 g, 1000 g

Vymazať
Katalógové číslo: - Kategórie: ,

Popis

Modelovateľný drevoplast Polywood

Netoxický biologicky odbúrateľný opakovateľne použiteľný kompozitný materiál z rozložiteľných  plastov a jemného dreveného plniva je ideálny materiál pre rôzne remeslá a kutilov, opravy plastových predmetov, na výrobu kostýmov, prototypov a podobne. Dá sa tvarovať rukami, obrábať nástrojmi a vtláčať do foriem, je možné ho farbiť, moriť, použiť v pôvodnej farbe svetlohnedého dreva alebo vytvárať zaujímavé farebné štruktúry pripomínajúce rôzne druhy dreva alebo kameňa.
Teplota tavenia je približne 65°C. Roztaviť sa dá v bežnej elektrickej rúre alebo teplovzdušnou pištoľou. Po vytvrdnutí má výborné mechanické vlastnosti. Je pevný a pružný – skvelá kombinácia vlastností plastu a dreva. Je to netoxický a ekologický materiál, vhodný pre školákov aj profesionálov. Dá sa mnohokrát roztaviť a znovu nechať stvrdnúť.
V roztavenom stave sa prilepí takmer na čokoľvek. Odporúčame používať pri manipulácii kovové predmety. Ak sa ku kovu po vybratí z vody aj prilepí, po vytvrdnutí sa od kovu ľahko odlúpne.


TECHNICKÉ VLASTNOSTI

Materiál: plast, drevené plnivo
Použitie: na opravy plastových a drevených predmetov, výrobu funkčných prototypov, umeleckých predmetov, tmelenie drevených prasklín a podobne.
Teplota tavenia: 65 °C
Balenie: 500 g, 1000 g
Dodávaný v malých drevených peletách


NÁVOD NA POUŽITIE

  • Zohrejte ho – vložte drevoplast do horúcej, prípadne aj vriacej vody. Možné nahrievať aj v elektrickej rúre alebo teplovzdušnou pištoľou. Pri cca 65°C sa modelársky drevoplast premení na mäkkú želatínu. Nechajte ho troška vychladnúť, aby ste s ním pohodlne mohli pracovať holými rukami.
  • Tvarujte ho – tvarujte drevoplast rukami, prípadne ho vložte do formy.
  • Nechajte vytvrdnúť – ochladenie môže prebiehať pri bežnej teplote, alebo ho môžete urýchliť tým, že výrobok ponoríte do studenej vody. V priebehu pár sekúnd stvrdne.
  • Užite si výsledok práce!

Výrobky z modelárskeho drevoplastu uchovávajte mimo sálavého tepla- vydržia tak dlhé roky. Ak nie ste celkom spokojný, alebo výrobok po čase splnil svoj účel, môžete ho roztaviť a vyrobiť z neho niečo iné.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Tvarovateľný drevoplast POLYWOOD”